pepsi 7up tropicana hiv aids ile kirletildi

 • uz. dr. abdullah fahri şahin'in ağzından yapılan resmi bir açıklama bulamadım. tabi size pepsi için de demiyorum ama yalan haberlere çok hızlı kanmaya başladık. nereye gidiyoruz?
  ağzına düşenlere değil, ter akıttıklarına inan türkiye!

  the following posting, which was shared on facebook on sept. 16, 2013, is fairly representative of the rumor alleging hıv-infected cola:
  "there's news from the police. ıts an urgent message for all. for next few days don't drink any product from pepsi company's like pepsi, tropicana juice, slice, 7up etc. a worker from the company has added his blood contaminated with aıds.. watch mdtv. please forward this to everyone on your list."

  bu da paylaşılan metnin türkçe tercümesi:
  "polisin haberleri var. herkes için acil bir mesaj. önümüzdeki birkaç gün içinde pepsi'de pepsi, tropikana suyu, dilim, 7up gibi herhangi bir ürün içmeyin. şirketteki bir çalışan, kanını aıds ile kirletti. mdtv'yi izleyin. lütfen listenizdeki herkese iletin. tekrarlayın: metropolitan polis'ten büyük britanya vatandaşlarına yönelik önemli mesaj.
  önümüzdeki haftalarda pepsi'de ürün içmeyin; bir şirket çalışanı kanını hıv (aıds) bulaştırdı. dün sky news'de gösterildi. lütfen bu mesajı, ilgilendiğiniz kişilere gönderin.
  ~a. fahri şahin tıbbi hizm. başkanı"
  (bkz: www.thoughtco.com)
 • maksadını anlamış olmakla beraber çevirinin çok kötü olduğunu söyleyelim önce. sonra: aids virüsü, virüslü kanın veya vücut sıvısının (sperm gibi) kana veya vücut içindeki vücut sıvısına temasıyla bulaşır. emerek, yiyerek, krem gibi vücudunuza sürerek (ağzınızda ya da vücudunuzda yara yoksa) hıv virüsü almazsınız. muhtemelen coca colanın veya bir başka rakibin anti reklamıdır.
sosyal medyadan takip edin
mühendis sözlük facebook mühendis sözlük twitter mühendis sözlük instagram mühendis sözlük youtube mühendis sözlük google plus
duyurular
 • elektronik ve haberleşme mühendisliği
 • inşaat mı makine mi 2
 • matlab antremanları 3
 • bilgisayar önerisi 6
 • yönetim bilişim sistemleri
facebook'tan takip edin