ithaki bilimkurgu klasikleri serisi

 • ithaki yayınevi tarafından minimalist kapak tasarımları ve kendi deyişleri ile "istikbal göklerdedir!" mottosuyla başlattıkları bilimkurgu klasikleri serisidir.

  çok da uzak olmayan geçmişteki metis'in bilimkurgu dizisinin yerini alır mı bilinmez. ki onun kadar kült olmaya değer eserleri dilimize kazandırdılar bu sayede. bir bilimkurgu aşığı olarak ithaki'yi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. serinin şu ana kadar çıkarılmış kitapları da aşağıda yer almaktadır.

  not: seriye yeni kitaplar eklendikçe editlenecektir.

  ayrıca (bkz: @4607)

  1. dune - frank herbert
  2. kıyamete bir milyar yıl - arkadi strugatski & boris strugatski
  3. maymunlar gezegeni - pierre boulle
  4. cesur yeni dünya - aldous huxley
  5. çocukluğun sonu - arthur c. clarke
  6. dr. moreau'nun adası - h. g. wells
  7. dune mesihi - frank herbert
  8. ışık tanrısı - roger zelazny
  9. yıkıma giden adam - alfred bester
  10. yıldız gemisi askerleri - robert a. heinlein
  11. sürgün gezegeni - ursula k. le guin
  12. pazartesi cumartesiden başlar - arkadi strugatski & boris strugatski
  13. arcturus'a yolculuk - david lindsay
  14. zaman makinesi - h. g. wells
  15. 2001: bir uzay destanı - arthur c. clarke
  16. dune çocukları - frank herbert
  17. ben, robot - isaac asimov
  18. kaplan! kaplan! - alfred bester
  19. bitmeyen savaş - joe haldeman
  20. ay zalim bir sevgilidir - robert a. heinlein
  21. su adamı - aleksandr belyaev
  22. görünmez adam - h. g. wells
  23. tanrı olmak zor iş - arkadi strugatski & boris strugatski
  24. frankenstein - mary sheley
  25. anlatış - ursula k. le guin
  26. dune tanrı imparatoru - frank herbert
  27. resimli adam - ray bradbury
 • severek takip ettiğim yayınevi olan ithakiye çok yakışan hareket. distopik romanlara düşkün biri olup da ithakiyi takip etmemek düşünülemezdi zaten. bilimkurgu türünde hali hazırda yayımladıklar pek çok kitap mevcutken, böyle bir seriye dönüştürmeleri çok iyi olmuş.

  listeye kesinlikle bir asimov kitabının çok yakışacağını düşünüyorum. zaten ithakiden çıkıyordu kitapları ama baskıları tükenmişti. bu vesileyle o kitapları da yeniden basarlar artık.

  zamyatinden biz, ray bradburyden fahrenheit 451, andreas franghiastan veba kitaplarını neden listeye eklememişler acaba, klasik olarak görmüyorlar desem biz, cesur yeni dünyadan daha eski bir kitap. hem zaten ithakiden baskıları mevcut olan kitaplar.

  yayınevinden çıkan kitaplar halihazırda fiyat olarak diğer yayınevlerine göre iyi bir seviyede hem internetteki kitap sitelerinde de güzel indirimler yapılıyor ithaki kitaplarına ama tüyap kitap fuarında set olarak güzel bir fiyat ayarlarlarsa tadından yenmez hatta artık gitmemeyi düşündüğüm fuara gitmek için bir sebep olmuş olur. severek takip ediyoruz
 • ithaki bilimkurgu klasikleri serisi'ne ne zaman yeni bir kitap eklense hemen buraya koşuyorum. tabi sadece koşanlardan biri ben değilim. benim gibi sıkı takipçisi olan biri daha var, umutazorus. çok değer verdiğim sevdiğim arkadaşım umutazorus sağolsun belki ben görmemişimdir diye hep hatırlatır, haber verir bana mesaj yoluyla.

  işte bugün de aynısı oldu. gündüzden gördüğüm kitabı henüz yazabildim. ama çoktan mesajım gelmiş. kitabı gördüğümde de aklımdan geçirdiğim umutazorus'un da burada emeği büyüktür. kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. kitaplar çıktıkça editleyeceğiz efendim. iyi okumalar!
 • ayağımın tozuyla gözümü açtığım ilk yer. yeniden doğuşun şerefine hemen editleyerek yeni kitapları da seriye ekledim. bu güzel yaz günlerinde bilimkurgu adına muhteşem şeyler okumak isterseniz, seri sizlerle
 • 15 ağustos 2017 tarihi itibariyle her zamanki mottoları "istikbal göklerdedir!" ile twitter dünyasına açılan resmi hesaplarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir. zira sırf bu hesap için yeniden twitter'a dönülebilir.

  seriye eklenecek yeni kitapların haberinden tutun da önceki kitapların söyleşilerine ve kitaplardan paylaşılan sözlere göz atabilir, takip edebilirsiniz.

  twitter.com
sosyal medyadan takip edin
mühendis sözlük facebook mühendis sözlük twitter mühendis sözlük instagram mühendis sözlük youtube mühendis sözlük google plus
duyurular
 • elektronik ve haberleşme mühendisliği
 • inşaat mı makine mi 2
 • matlab antremanları 3
 • bilgisayar önerisi 6
 • yönetim bilişim sistemleri
facebook'tan takip edin