az kişinin bildiği muhteşem uygulamalar

 • muhendissozluk.net nden sonra, yine az kişinin çok kişiye dönüşmesi hedefiyle; mühendislik sözlük yazarlarına, yazar adaylarına, okuyucularına, mühendislere, mühendis olacaklara ve mühendis adaylarına faydalı olması amacı ile paylaşımı yapılmış muhteşem uygulamalardır. vatana millete hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.

  not: ios, android tabanlı her türlü akıllı elektronik alet ve bilimum düzeydeki bilgisayarlar için geçerlidir.

  izninizle ilk paylaşımımı eklemek istiyorum.

  dil öğrenmeyi kolaylaştırmış olan mondly ile istediğiniz dili kolayca öğrenebilirsiniz. başlangıçtaki seviyelerde uygulama bedavadır. ama 2. bölüme geçirmez sizi. lakin günlük ders adı altında 24 saatte bir açılan bölümler ile paralı olan kısımda öğreneceğiniz dersleri size verir. yani illa ki öğretecek size bir yabancı dil. eğer benim param var derseniz mutlaka premium alın derim. çünkü ömür boyu bütün dilleri öğrenme lisansı veriyorlar. böylece istediğiniz dili öğrenebilirsiniz.

  www.mondlylanguages.com

  duygularımızı ifade etmekte bazen güçlük çekeriz. anlatacak kelime bulamayız ya işte tam bu anlara özel bir uygulama var artık. ismi cove. uygulama ile size belirtilen adımlarda, içinde bulunduğunuz ruh halini ses ve müzikle anlatmanız sağlanıyor. böylelikle duygularınızın artık kendi sesi oluşuyor ve anı olarak, bir müzik olarak kalıyor. aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  www.cove-app.com
 • www.tureng.com

  türkçe'den ingilizce'ye,ingilizce'den türkçe'ye,ingilizce'den almanca ve daha birçok dile çeviri yapabilen interaktif sözlüktür.

  google çeviri ile uğraşmaktansa bu siteyi tavsiye ederim çok geniş kapsamlı bir sözlük.

  sadece tr eng arası 1.000.000 kelime olduğu söyleniyor
 • karaoke yapmayı sevenler için muhteşem bir uygulama karşınızda "cadenza".

  karaokede siz yavaşlamak isteseniz size eşlik eden müzik yavaşlamaz, siz hızlansanız müzik gerinizde kalır. işte bu sıkıntılar klasik müzik çalanlarda da görülmekte. yaratıcılıklarını, özgürlüklerini kullanmak isteyenler için harvard innovationlab tarafından geliştirilen orkestra eşlik yazılımı olan cadenza, solistler dinleyip onların deyişine göre temposunu ayarlayan program.

  cadenza perde analizi tekniğini kullanarak müzisyenin melodide nerede olduğunu, hızını ölçülere göre nasıl değiştiğini anlayabiliyor. kullanılan algoritma ile de diğer ölçülerde nasıl çalacağını hesaplıyor.

  aa bu arada uygulama ios 8.0 ve üstü için ayrıca da ücretsiz.

  www.sonacadenza.com
 • bilmem belki aranızda müzeleri gezmeyi çok seven vardır, belki de daha hiç müzeye gitmemişler de olabilir.

  ama bu müzeye kesinlikle gideceğinizi düşünüyorum. çünkü bu nesli tükenen yazılım müzesi. evet yanlış okumadınız. nesli tükenmiş olan yazılımların olduğu bir müze.

  teknolojinin beraberinde getirdiği iyi şeylerin yanında bazen kötü etkileri de olabiliyor sık tüketme gibi. işte bu teknoloji çağında sürekli güncellenen mobil uygulamalar anında çöp olabiliyor.

  bottle rocket apps için çalışan alli dryer bu konuya el atmış ki yetişebildiği tüm uygulamaların ilk sürümlerini ve ardından sonra gelen sürümlerini toplayıp 5'er saniyelik hareketli görüntüler alarak capptivate adını verdiği internet müzesine koyuyor.

  mobil uygulama arayüzlerinin ve fonksiyonlarının zaman içindeki gelişimi sabit fotoğraf yerine 5'er saniyelik videolarla izlemek ise eğlenceli.

  müzeyi aşağıdaki adresten ziyaret edebilirsiniz.

  capptivate.co
 • ücretsiz ve çok da güzel bir uygulama ile yds ve toefl için kelimeler artık kabusunuz olmaktan çıkıyor.

  furkan sevgili adlı bir geliştirici tarafından -ki kendisinin tüm bilgileri,yaptıkları www.furkansevgili.com adresinden görülebilir- yds ve toefl için hazırlananlara ve tabii ki ios kullanıcılarına yönelik bir uygulama.

  uygulamayı bizzat denediğimi belirtmemde fayda var. zira memrise uygulamasında yer alan kurslardan çok daha hoşuma gittiğini söyleyebilirim. puan yöntemi ile insanları gaza getirme hedeflense de renkli kartları andıran görselleri ile kelimeler akılda kalıcılığı sağlıyor. uygulama hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdan öğrenebilirsiniz.

  itunes.apple.com

  ha bir de whatsapp ingilizce konuşma grubu yapmışlar. uygulamanın en iyiler kısmına tıkladığınızda ekranın en üst köşesinde karşınıza çıkıyor. tabii konuşma grubu nasıldır, emin olamıyorum
 • apk'sı linktedir. farklı bir youtube programı. videoları istediğiniz versiyonda indirebilir(144p 360p...1080p mp3..) müzik dinlemek istediğinizde uygulamayı arka plana atabilirsiniz.
  ogyoutube
  www.apkmirror.com
 • pushbullet , pc ile telefonunuz arasında çok rahatlıkla iletişim kurabilir link foto gibi bir çok dosyayı rahatlıkla tek tıkla yollayabilirsiniz
sosyal medyadan takip edin
mühendis sözlük facebook mühendis sözlük twitter mühendis sözlük instagram mühendis sözlük youtube mühendis sözlük google plus
duyurular
 • elektronik ve haberleşme mühendisliği
 • inşaat mı makine mi 2
 • matlab antremanları 3
 • bilgisayar önerisi 6
 • yönetim bilişim sistemleri
facebook'tan takip edin